Z-Lite Canada - 490P10-3L-MB - Three Light Linear Chandelier - Chloe - Matte Black
Chloe Three Light Linear Chandelier in Matte Black
490P10-3L-MB
/
  • Authorized Dealer
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Z-Lite Products
Standard Shipping
3-8 business days
Flat Rate Shipping
3-8 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
5 - 8 days 3 - 6 days 5 - 8 days
Collection: Chloe
Rooms: Game Room, Dining Room, Kitchen, Kitchenette
Finish: Matte Black
Glass: Clear
Width: 10.00"
Height: 9.50"
Length: 36.00"
Weight: 10.00 lb
Extension from Wall: 36.00"
Wire: 110"
Rod: 18x12" + 3x6" + 3x3"
Canopy: 29.5"L x 4.75"W
Number of Bulbs: 3
Maximum Wattage: 100.00 W