Z-Lite Canada - 447F14-AS - Three Light Flush Mount - Trestle - Antique Silver
Trestle Three Light Flush Mount in Antique Silver
447F14-AS
/
  • Authorized Dealer
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Z-Lite Products
Standard Shipping
3-8 business days
Flat Rate Shipping
3-8 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
5 - 8 days 3 - 6 days 5 - 8 days
Collection: Trestle
Rooms: Bedroom, Dining Room, Foyer, Hallway, Kids Room, Kitchen, Living Room, Office, Utility Room
Finish: Antique Silver
Width: 14.00"
Height: 12.00"
Length: 14.00"
Weight: 8.00 lb
Extension from Wall: 14.00"
Canopy: 11.5"L x 11.5"W
Number of Bulbs: 3
Maximum Wattage: 60.00 W