Z-Lite Canada - 1962P18-MGLD-LED - LED Pendant - Linden - Modern Gold
Linden LED Pendant in Modern Gold
Lite Canada-1962P18-MGLD-LED
/
  • Authorized Dealer
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Z-Lite Products
Standard Shipping
3-8 business days
Flat Rate Shipping
3-8 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
5 - 8 days 3 - 6 days 5 - 8 days
Collection: Linden
Finish: Modern Gold
Glass: White
Width: 18.00"
Height: 10.50"
Length: 18.00"
Weight: 11.00 lb
Extension from Wall: 18.00"
Wire: 110"
Rod: 6x12" + 1x6" + 1x3"
Canopy: 5"L x 5"W
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 30.00 W