Z-Lite Canada - 1958P16-MGLD - One Light Pendant - Fleur - Modern Gold
Fleur One Light Pendant in Modern Gold
Lite Canada-1958P16-MGLD
/
  • Authorized Dealer
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Z-Lite Products
Standard Shipping
3-8 business days
Flat Rate Shipping
3-8 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
5 - 8 days 3 - 6 days 5 - 8 days
Collection: Fleur
Finish: Modern Gold
Glass: Opal Etched
Width: 16.00"
Height: 12.50"
Length: 16.00"
Weight: 8.00 lb
Extension from Wall: 16.00"
Wire: 110"
Rod: 6x12" + 1x6" + 1x3"
Canopy: 4.7"L x 4.7"W
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 100.00 W