Z-Lite Canada - 1016-45L-GLD-LED - LED Linear Chandelier - Hudson - Gold
Hudson LED Linear Chandelier in Gold
Lite Canada-1016-45L-GLD-LED
/
  • Authorized Dealer
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Z-Lite Products
Standard Shipping
3-8 business days
Flat Rate Shipping
3-8 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
5 - 8 days 3 - 6 days 5 - 8 days
Collection: Hudson
Finish: Gold
Glass: Frosted
Width: 4.50"
Height: 3.00"
Length: 45.00"
Weight: 7.00 lb
Extension from Wall: 45.00"
Wire: 170"
Canopy: 17.7" L x 4.5" W
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 40.00 W