Visual Comfort Modern - 700WSDUE28B-LED927 - LED Wall Sconce - Duelle - Nightshade Black
Duelle LED Wall Sconce in Nightshade Black
700WSDUE28B-LED927
Collection: Duelle
Designer: Mick De Giulio
Finish: Nightshade Black
Glass: Glass
Width: 3.80"
Height: 28.00"
Length: 4.00"
Weight: 8.50 lb
Extension from Wall: 3.80"
Wire: 6"
Canopy: 4"x3.7"x0.5"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 14.80 W
Bulb Type: LED
Bulb Base: Integrated
Light Source: LED
Light Output: 856.00 lm
Color Temperature: 2700 K
CRI: 90
Dimmable
Voltage: 120.00 V