Visual Comfort Modern - 700WMOELT12S - Two Light Head - Elton - Satin Nickel
Elton Two Light Head in Satin Nickel
700WMOELT12S
Collection: Elton
Designer: Sean Lavin
Rooms: Commercial Space, Hallway, Hospitality
Finish: Satin Nickel
Width: 4.00"
Height: 3.00"
Length: 8.00"
Weight: 1.50 lb
Wire: 24"
Number of Bulbs: 2
Maximum Wattage: 35.00 W
Bulb Type: MR16
Bulb Base: GU5.3
Light Source: Halogen
Dimmable
Voltage: 12.00 V