Visual Comfort Modern - 700MPHNENB-LEDS930 - LED Pendant - Hanea - Natural Brass
Hanea LED Pendant in Natural Brass
700MPHNENB-LEDS930
/
  • 20% Off — Discount Applied At Checkout
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Collection: Hanea
Designer: Sean Lavin
Rooms: Living Room, Kitchen, Dining Room
Finish: Natural Brass
Glass: Acrylic Shade
Width: 7.00"
Height: 7.00"
Length: 7.00"
Weight: 2.50 lb
Wire: 72"
Canopy: 4.4"x4.4"x0.5"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 5.10 W
Bulb Type: GY6.35
Bulb Base: GY 6.35
Light Source: LED
Light Output: 290.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 90
Dimmable
Rated Average Life: 25000
Voltage: 120.00 V