Maxim - UCL24-88924AL - LED Recessed & Surface Mount - CounterMax 24V LED Channel - Brushed Aluminum
CounterMax 24V LED Channel LED Recessed & Surface Mount in Brushed Aluminum
UCL24-88924AL
/
  • 20% Off — Discount Applied At Checkout
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Collection: CounterMax 24V LED Channel
Finish: Brushed Aluminum
Width: 0.75"
Height: 0.50"
Length: 48.00"
Weight: 0.30 lb
Wire: 40"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 12.00 W
Bulb Type: LED
Bulb Base: Integrated
Light Source: LED
Light Output: 760.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 90
Dimmable
Rated Average Life: 35000
Voltage: 24.00 V