Kichler Canada - 6TD24V060BKTV2 - Power Supply - Led Power Supply 24V - Black Textured
Led Power Supply 24V Power Supply in Black Textured
6TD24V060BKTV2
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
This small profile power supply was developed to convert 120V voltage to 24V for low voltage products such as our 6T tape light 6D disc lights and 8T 24V tape light. The driver comes pre-assembled in a compact, code-approved wiring compartment, allowing for installation in tight spaces, like within cabinets. The 6TD 24V direct wire dimmable power supply is best suited for residential applications. Can be used in light commercial applications with limited daily use
Collection: Led Power Supply 24V
Finish: Black Textured
Width: 2.80"
Height: 1.40"
Length: 8.70"
Weight: 2.10 lb
Chain: Black Textured
Dimmable
Voltage: 120.00 V