Kichler Canada - 4DD12V060WH - LED Driver - Led Power Supply 12V - White Material (Not Painted)
Led Power Supply 12V LED Driver in White Material (Not Painted)
4DD12V060WH
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
The 60W Kichler LED Driver + Dimmer simplifies installation and system compatibility by integrating the driver with the dimmer switch. This two-in-one product can convert 120V AC to 12V DC, as well as dim from 100% to 1%. Simply connect to both your high voltage input and low voltage output, and install with a standard single gang box to the wall to power Kichler 12V LED Tape and Accent Discs.
Collection: Led Power Supply 12V
Finish: White Material (Not Painted)
Width: 2.00"
Height: 4.00"
Length: 2.00"
Weight: 0.41 lb
Chain: White Material (Not Painted)
Bulb Base: E26
Dimmable
Voltage: 120.00 V