Kichler Canada - 15870BKT30R - LED Path Light - Textured Black
LED Path Light in Textured Black
15870BKT30R
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
3000K PURE-WHITE LED 6" DOME PATH LIGHT - A popular look in Textured Black has a new addition with a smaller 6" shade and is available in LED.
Finish: Textured Black
Width: 6.25"
Height: 22.00"
Weight: 1.20 lb
Chain: Textured Architectural Bronze/Textured Architectural Bronze/Textured Black/Textured Black
Wire: 30"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 3
Maximum Wattage: 3.00 W
Bulb Base: Integrated
Light Source: LED
Delivered Lumens: 250.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 80
Rated Average Life: 40000
Voltage: 12.00 V