Generation Lighting Canada - 4121601EN3-112 - One Light Wall / Bath Sconce - Robie - Midnight Black
Robie One Light Wall / Bath Sconce in Midnight Black
4121601EN3-112
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Generation Lighting Products
Standard Shipping
6-12 business days
Flat Rate Shipping
6-12 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
6 - 10 days 6 - 10 days 8 - 12 days
Collection: Robie
Designer: Sea Gull
Rooms: Bathroom, Bedroom, Entry Room/Hallway
Finish: Midnight Black
Glass: Etched / White Inside
Width: 5.00"
Height: 8.13"
Weight: 1.43 lb
Extension from Wall: 7.38"
Wire: 6.5"Black/White
Canopy: DP:3/4'' W:5'' H:7'' OB UP:4 5/8'' OB DOWN:3 1/2'' Rectangular
Bulbs Included
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 9.00 W
Bulb Type: A19
Bulb Base: Medium
Light Output: 800.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 90
Voltage: 120.00 V