Elegant Lighting - V7890D28G/RC - 12 Light Chandelier - Giselle - Gold
Giselle 12 Light Chandelier in Gold
V7890D28G/RC
/
  • 20% Off — Discount Applied At Checkout
  • Low stock - 4 items left
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Collection: Giselle
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Gold
Crystal: clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 28.00"
Height: 41.00"
Length: 28.00"
Weight: 40.00 lb
Chain: 60"Gold
Wire: 173" Clear
Canopy: 5.11"x2"
Number of Bulbs: 12
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V