Elegant Lighting - V1801SR16G/RC - Eight Light Pendant - Spiral - Gold
Spiral Eight Light Pendant in Gold
V1801SR16G/RC
/
  • 20% Off — Discount Applied At Checkout
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Collection: Spiral
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Gold
Crystal: clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 16.00"
Height: 26.00"
Length: 16.00"
Weight: 20.00 lb
Chain: 60"Gold
Wire: 141.73" Gold
Canopy: 5.3"x1"
Number of Bulbs: 8
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V