Elegant Lighting - LD5001D13ORB - One Light Pendant - Eamon - Oil rubbed bronze
Eamon One Light Pendant in Oil rubbed bronze
LD5001D13ORB
/
  • 20% Off — Discount Applied At Checkout
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Collection: Eamon
Rooms: Office, bedroom, kitchen
Finish: Oil rubbed bronze
Glass: Oil Rubbed Bronze
Width: 13.00"
Height: 13.30"
Length: 13.00"
Weight: 6.00 lb
Chain: 46``
Wire: 65" Black
Rod: L6"+L12"+L12"+L16"
Canopy: 4.7"x1"
Number of Bulbs: 1
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: Filament
Bulb Base: E26 Medium
Dimmable
Voltage: 110.00 V