Elegant Lighting - 3505F14C - Six Light Flush Mount - Eren - Chrome
Eren Six Light Flush Mount in Chrome
3505F14C
/
  • Low stock - 10 items left
Collection: Eren
Rooms: entry way, living room, dining room
Finish: Chrome
Glass: Clear
Crystal: Clear
Width: 14.00"
Height: 7.00"
Length: 14.00"
Weight: 12.00 lb
Wire: 20" Clear
Canopy: 4.7"x0.8"
Number of Bulbs: 6
Maximum Wattage: 20.00 W
Bulb Type: G9
Bulb Base: G9
Light Output: 3360.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 80
Dimmable
Rated Average Life: 20000
Voltage: 110.00 V