Elegant Lighting - 3503F30L2BK - LED Flush Mount - Monroe - Black
Monroe LED Flush Mount in Black
3503F30L2BK
/
  • In stock, ready to ship
Collection: Monroe
Rooms: dining room, living room, office, bedroom
Finish: Black
Crystal: Clear
Width: 30.00"
Height: 10.00"
Length: 30.00"
Weight: 43.00 lb
Wire: 10" Black and White
Canopy: 29.5"x1"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 2
Bulb Type: LED
Bulb Base: Integrated
Light Source: LED
Light Output: 4800.00 lm
Color Temperature: 3000 K
CRI: 85
Dimmable
Voltage: 110.00 V