Elegant Lighting - 3000G48C - 28 Light Chandelier - Dallas - chrome
Dallas 28 Light Chandelier in chrome
3000G48C
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Dallas
Rooms: dining room, office, bedroom, living room
Finish: chrome
Crystal: Clear
Width: 12.00"
Height: 13.50"
Length: 48.00"
Weight: 72.00 lb
Wire: 118" Clear
Canopy: 6"x1"x16"
Number of Bulbs: 28
Maximum Wattage: 20.00 W
Bulb Type: G9
Bulb Base: G9
Dimmable
Voltage: 110.00 V