Elegant Lighting - 2800G44G/RC - 37 Light Chandelier - Maria Theresa - Gold
Maria Theresa 37 Light Chandelier in Gold
2800G44G/RC
/
  • Low stock - 5 items left
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Maria Theresa
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Gold
Crystal: clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 44.00"
Height: 44.00"
Length: 44.00"
Weight: 100.00 lb
Chain: 60"Gold
Wire: 141.73" Gold
Canopy: 5.9"x1.5"
Number of Bulbs: 37
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V