Elegant Lighting - 2550D44SG - 32 Light Pendant - Vera - gold
Vera 32 Light Pendant in gold
2550D44SG
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Vera
Rooms: office, bedroom, dining room, living room, kitchen, entry way
Finish: gold
Crystal: Clear
Width: 44.00"
Height: 44.00"
Length: 44.00"
Weight: 86.00 lb
Wire: 144" Clear
Canopy: 11.8"x1"x11.8"
Number of Bulbs: 32
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: G25
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V