Elegant Lighting - 2502D23C - Six Light Pendant - Sienna - chrome
Sienna Six Light Pendant in chrome
2502D23C
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Sienna
Rooms: office, bedroom, dining room, living room, kitchen, entry way
Finish: chrome
Crystal: Clear
Width: 23.00"
Height: 23.00"
Length: 23.00"
Weight: 15.00 lb
Wire: 144" Black and White
Rod: L6"+L12"+L12"+L16"
Canopy: 4.7"x1"x4.7"
Number of Bulbs: 6
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: G25
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V