Elegant Lighting - 2066D16SG - Five Light Pendant - Weston - satin gold
Weston Five Light Pendant in satin gold
2066D16SG
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Weston
Rooms: kitchen, living room, hallway, foyer, office
Finish: satin gold
Crystal: Clear
Width: 16.00"
Height: 24.00"
Length: 16.00"
Weight: 42.00 lb
Wire: 144" Clear
Canopy: 16"x1.2"x16"
Bulbs Included
Number of Bulbs: 5
Maximum Wattage: 3.00 W
Bulb Type: MR11
Bulb Base: GU10
Light Output: 1425.00 lm
Voltage: 110.00 V