Elegant Lighting - 1780D42SG - 33 Light Chandelier - Emilia - Satin Gold and Clear
Emilia 33 Light Chandelier in Satin Gold and Clear
1780D42SG
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Emilia
Rooms: Kitchen, office, bedroom, dining
Finish: Satin Gold and Clear
Crystal: Clear
Width: 42.00"
Height: 60.00"
Length: 42.00"
Weight: 158.00 lb
Wire: 118" Gold
Canopy: 5.3"x1.2"x5.3"
Number of Bulbs: 33
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: Candelabra
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V