Elegant Lighting - 1238F26PN-SS/RC - Eight Light Flush Mount - Sydney - Polished nickel
Sydney Eight Light Flush Mount in Polished nickel
1238F26PN-SS/RC
/
  • Low stock - 1 item left
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Sydney
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way, Closet
Finish: Polished nickel
Glass: Silver Shade (Grey)
Crystal: Silver Shade (Grey)
Notes: Royal Cut Silver Shade (Grey)
Width: 26.00"
Height: 13.50"
Length: 26.00"
Weight: 68.00 lb
Wire: 19.68"
Canopy: 19.68"x0.98"
Number of Bulbs: 8
Maximum Wattage: 60.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V