Elegant Lighting - 1238D12PN-SS/RC - Three Light Pendant - Sydney - Polished nickel
Sydney Three Light Pendant in Polished nickel
1238D12PN-SS/RC
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Sydney
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Polished nickel
Glass: Silver Shade (Grey)
Crystal: Silver Shade (Grey)
Notes: Royal Cut Silver Shade (Grey)
Width: 12.00"
Height: 10.00"
Length: 12.00"
Weight: 14.00 lb
Chain: 60"Polished Nickel
Wire: 141.73" Clear
Canopy: 4.72"x3"
Number of Bulbs: 3
Maximum Wattage: 60.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V