Elegant Lighting - 1214D20PN/RC - Five Light Chandelier - Madison - Polished Nickel
Madison Five Light Chandelier in Polished Nickel
1214D20PN/RC
/
  • Low stock - 3 items left
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Madison
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Polished Nickel
Glass: clear
Crystal: clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 20.00"
Height: 9.00"
Length: 20.00"
Weight: 26.00 lb
Chain: 60"Polished Nickel
Wire: 141.73" ClearSilver
Canopy: 4.7"x3"
Number of Bulbs: 5
Maximum Wattage: 40.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V