Elegant Lighting - 1206D14MB/RC - Four Light Pendant - Madison - Matte Black
Madison Four Light Pendant in Matte Black
1206D14MB/RC
/
  • In stock, ready to ship
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Madison
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Matte Black
Glass: clear
Crystal: clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 14.00"
Height: 13.00"
Length: 14.00"
Weight: 31.00 lb
Chain: 60"Matte Black
Wire: 141.73" Black
Canopy: 4.7"x3"
Number of Bulbs: 4
Maximum Wattage: 60.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V