Elegant Lighting - 1130D32DB/RC - Six Light Chandelier - Geneva - Dark Bronze
Geneva Six Light Chandelier in Dark Bronze
1130D32DB/RC
/
  • Low stock - 2 items left
  • Backordered, Contact for Estimated Time of Arrival
Estimated Delivery For In Stock Ellegant Lighting Products
Standard Shipping
14-21 business days
Flat Rate Shipping
14-21 business days
Arrives West Arrives Central Arrives East
14 - 21 days 14 - 21 days 14 - 21 days
📍 Shipping to Canada & USA • Ships from USA (No duty or brockerage fees)
Collection: Geneva
Rooms: Dining room, Living room, Bedroom, Bathroom, Entry Way,
Finish: Dark Bronze
Glass: Clear
Crystal: Clear
Notes: Royal Cut Crystal (Clear)
Width: 32.00"
Height: 34.50"
Length: 32.00"
Weight: 33.00 lb
Chain: 60"Dark Bronze
Wire: 141.73" Black
Canopy: 5.9"x3.7"
Number of Bulbs: 6
Maximum Wattage: 60.00 W
Bulb Type: B10
Bulb Base: E12
Dimmable
Voltage: 110.00 V